Twoja codzienna wiedza ze świata podatków

Jak ukryć listę znajomych na Facebooku?

2011-03-02 |   |   |   |   | 

Ukrywanie listy znajomych na Facebooku jest często pomijaną funkcją. A dlaczego obcy ludzie i aplikacje miałyby ją widzieć?

Oto prosty sposób na to jak ukryć listę znajomych na Facebooku i utrudnić życie spamerom albo osobom podszywającym się pod nas, którzy tylko czekają na możliwość wysłania spamu do naszych znajomych. Ukrycie listy przed użytkownikami i wyszukiwarką jest proste:

Ukrycie listy znajomych na FB

 1. przejdź do ustawień prywatności (Konto → Ustawienia prywatności w górnym prawym rogu),
 2. w sekcji Połączenia na Facebooku wybierz Zobacz ustawienia,
 3. edytuj ustawienia sekcji Wyświetlanie Twojej listy znajomych klikając na przycisk i wybierając z listy Ustawienia niestandardowe edytuj,

  ukrycie listy znajomych [facebook]

 4. wybierz przed kim chcesz ukryć listę znajomych (zalecam wybrać Niech będzie widoczne dla: → Te osoby: → Tylko ja),
 5. Zapisz ustawienia.

Możesz jeszcze kliknąć Podgląd mojego profilu i sprawdzić dla kogo lista znajomych jest widoczna, a dla kogo ukryta.

Pamiętaj, że Facebook prawdopodobnie nie kasuje twoich danych! Zostaną tylko ukryte!

Lista znajomych a aplikacje

Niestety dostęp do listy znajomych cały czas mają aplikacje. Obecnie Facebook nie pozwala na ukrycie listy znajomych przed aplikacjami. Jest ona traktowana jako podstawowe informacje i udostępniana każdej aplikacji z której korzystamy. Możesz co najwyżej zablokować aplikacjom możliwość publikowania postów na tablicach naszych znajomych.

Zobacz też jak usunąć konto na Facebooku

 1. Znowu przejdź do ustawień prywatności ((Konto → Ustawienia prywatności),
 2. w sekcji Aplikacje i witryny kliknij Edytuj ustawienia,
 3. edytuj ustawienia sekcji Aktywność w grach i aplikacjach klikając na przycisk i wybierając z listy Dostosuj,
 4. wybierz Niech będzie widoczne dla: → Te osoby: → Tylko ja.

Aplikacje będą co prawda nadal miały dostęp do listy twoich znajomych, ale nie będą mogły publikować na ich tablicach. Dobre i to…

Uwaga! Przedstawione informacje tylko w ogólny sposób wyjaśniają opisywaną ideę. Aby cała konstrukcja została wykonana poprawnie, niezbędna jest specjalistyczna wiedza z zakresu prawa podatkowego. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na twoją firmę, koniecznie poznaj szczegóły!

Zachęcam również do opisywania swoich doświadczeń w komentarzach.

 • #1

  Ostatnio in plus należy zaliczyć facebookowi to, że po "wyłączeniu aplikacji platformy" nie będziemy również zmuszeni do otrzymywania zaproszeń do różnych gier.
  Profil → Ustawienia prywatności → Edytuj ustawienia dotyczące korzystania z aplikacji, gier i witryn internetowych. → Wyłącz wszystkie aplikacje platformy.

 • #2

  No tak, ale dalej nie wiadomo jak ukryć listę znajomych przed aplikacjami :(.

 • #3

  Aplikacje domagają się często dostępu do różnych rzeczy - w tym do naszej listy znajomych i wymagają tego, żeby można z nich korzystać. Dlatego też ukrywanie przed nimi listy znajomych jest równoważne z rezygnacją z ich korzystania. Wystarczy im na to nie pozwalać, ale sobie nie pogramy wtedy np. w Farmville, prawda? Z drugiej strony sprawdziłem, jak użyłem opcji "wyłącz aplikacje platformy", to znajomi nie mogą mnie wybrać, żeby mi wysłać zaproszenia.

 • #4

  Ciekawe czy diaspora sobie poradzi z facebookiem... Więcej info na joindiaspora.com Ją mam konto na podzie diaspora.eu i jednego znajomego, ale skoro to wersja alfa, to nie ma co narzekać. ;)

  p.
 • #5

  Czytałem o tym na twoim blogu co najmniej raz wczesniej, dublujesz conent by wplynac na SEO, czy tworzysz osobne idiotoodporne wpisy dla opornych, co? Wywalam z czytnika.

  JK
 • #6

  Przy okazji poprosiłem znajomego, który marnuje czas na grę w FarmVille o to, żeby mi podesłał screenshota z informacjami, do ilu rzeczy na FB wymaga dostępu ta aplikacja. Jestem w szoku, muszę przyznać:
  http://wstaw.org/m/2011/03/03/farmville_dostep_do_danych.png
  To jest farma, ale farma kolekcji niezwykle szczegółowych prywatnych danych. W Polsce może nie będzie mieć to na obecną chwilę aż takich konsekwencji, ale w krajach anglojęzycznych, w których Zynga (producent tych gier) działa, można to sprzedawać za niezłe pieniądze.

 • #7

  dzięki :)

  Anonim

Komentarze są własnością użytkowników. Zastrzegam sobie prawo do ich usuwania, jeśli uznam je za nieodpowiednie. Więcej w polityce prywatności.

Ostatnie wpisy

O mnie

konrad michalak e-conversion Na co dzień jako freelancer zajmuję się analizą konwersji stron. Aktualnie zajmuję się głównie poprawą skuteczności reklam dla ClickFactory.EU.

Wpisy Wybrane Specjalnie Dla Ciebie

X